EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S MAJITELI GALERIE DOLLSLAND! - 3. ČÁST

7. října 2013 v 15:09 | ♥Nicole Monster♥ |  DollsLand Praha

3. část rozhovoru!

Pokud jste nečetli 1. a 2. část, hned to musíte napravit! :-)

1. část ZDE

2. část ZDE


A pokračujeme v rozhovoru...
----------------------------------------------------------------

Jaká panenka v DollsLandu je úplně nejstarší?

Paní Kateřina: Ta, kterou teď aktuálně v Galerii máme, je z roku 1977. Pochází z edice Dolls of the world a představuje Rusko.

Pan Milan: Já jen doplním, že tady ještě máme věrnou reprodukci originálu zcela první panenky Barbie vyrobené v roce 1959.

Který ze svých exponátů považujete za nejinteresantnější?

Paní Kateřina: Hodně se mi líbí panenka Dracula z dílny designera Boba Mackieho (vyšla v nákladu asi 3200 kusů pro celý svět). Tento módní návrhář navrhuje šaty pro americké hvězdy jako např. Tina Turner, Cher nebo Whitney Houston. Jeho panenky jsou hodně výrazné, nádherné, extravagantní.

Pan Milan: Mým favoritem je kapitán - pirát Jack Sparrow. Ten se velice povedl. A další úžasná panenka, která je věrnou kopií živého originálu - herečky Halle Berry, je Barbie z edice Bond girl. Když jsme dělali reklamní fotografie, byli jsme při zvětšeninách jejího obličeje sami překvapeni. Je téměř k nepoznání, že je to panenka!

Tipnete si, kolik je edic MH nebo se dáte podat?

Pan Milan: Vím, že jich je hodně, mohl bych chvíli počítat, ale nechám se podat. Zatím máme a dále stoprocentně budeme mít všechny (to Vás mohu ubezpečit), takže teď spíše řeším otázku, kde je v Galerii vystavíme, kam je všechny dáme. Upřímně, to je jediné, co mě občas děsí. :-) Jen těch charakterů MH je už přes sto, možná sto deset.
Paní Kateřina: Také nebudu tipovat. To poví odborník na MH. :-)

Já: V tuto chvíli je na světě 28 edic MH. :-)

Pan Milan: :-) Jste nejen odbornice, ale i bystrá, takže jste určitě také zpozorovala, které panenky nám v tuto chvíli v Galerii ještě chybí, přestože už jsou vyrobené. Jsou dvě. My už je sice máme, ale zatím v Americe. Dorazí každou chvíli… :-)

Já: Vím! Je to Catty Noir a ředitelka Krváková i se svým koněm jménem Noční Můra. (Dodatek: v tuto chvíli už jsou obě tyto panenky vystavené!)

Pan Milan: Výborně! :-)

Já: A budou tyto panenky jen v jednom exempláři na výstavu nebo jich přijde více a budou tím pádem i na prodej?
Pan Milan: Jak které. My se, samozřejmě, snažíme, aby ty panenky byly co nejdostupnější, ale je fakt, že některé už vycházejí enormně draho.

Bude u vás k dostání i Holt Hyde z edice Swim Line?

Pan Milan: Ano, toho také budeme mít.

Chystá Galerie DollsLand nějaké nové akce?

Oba: …bouřlivý smích… :-)

Paní Kateřina: No, zrovna při dnešku nám tato otázka připadá dost vtipná, protože po každé akci vždycky zvažujeme, jestli nějaké další budou, ale věřte, že určitě budou. :-)

Tvůrci, kteří vymysleli MH, nyní přišli s novinkou Ever After High, což je střední škola pohádkových bytostí. Myslíte si, že tyto bytosti mají šanci dosáhnout stejného úspěchu jako MH nebo je dokonce předčít? A plánujete připojit je ke své sbírce?

Pan Milan: Tomu, abychom je připojili k naší sbírce, nic moc nebrání. Zvážíme to, ničeho nového se nezříkáme. Co se ale týká možného dosažení jejich úspěchu, myslím si, že některé fenomény se opakovat prostě nedají. Ani s menšími úpravami kopírovat. To, co se stává celosvětovým hitem, se většinou nedá stvořit uměle. Panenky MH rostou z docela poctivých základů. Na všechny to silně působí, takže vyvolaly úplnou mánii a jejich popularita se rozprostírá dál. Kdežto Ever After High jsou asi postavené na tom, že si někdo řekl: Ano, teď to spustím a dosáhnu stejně obrovského úspěchu jako předtím MH… Což se může do jisté míry míjet účinkem. Nevznikly zřejmě tak spontánně a překvapivě, jako se to povedlo u MH. Takový mám z toho pocit.

Paní Kateřina: Víte, mně to trošku začíná připomínat americké seriály, které taky vždycky vyletěly nahoru jako velké hvězdy a pak se to různě natahovalo, protahovalo, jenom proto, aby to nějak žilo, ale toho prvního úspěchu už stejně nedosáhly.

Pan Milan: Asi se bude čekat, jestli se Monsterky časem "nepřejí", jako třeba některé počítačové značky, co se dostaly do stavu, kdy už je jich prostě moc. MH mohou mít v podstatě stejný osud. Ale také nemusí! :-) Novinky vždycky byly, jsou a budou, ovšem je fakt, že co je opravdu super, to si zájem veřejnosti umí udržet. A když vezmeme v potaz, jak obrovskou masu lidí dokázaly MH oslovit, řekl bych, že se budou vesele vyvíjet dál. Pro jejich výrobce zatím určitě rentabilní jsou! Uvidíme, necháme se překvapit. :-)

Co byste rádi sdělili závěrem?

Paní Kateřina: Děkujeme za přízeň a těšíme se na návštěvu!! :-)

Pan Milan: Strašně moc si vážíme toho zájmu, jsme rádi, že nás navštěvuje tolik lidí. Snažíme se Galerii provozovat tak, aby se všem maximálně líbila, a velice oceňujeme zpětnou vazbu. Je pro nás důležité a motivující, když nám lidé řeknou, co se jim u nás líbilo, a co ne, co by se jim ještě líbilo, co by chtěli v Galerii nového… S radostí budeme přicházet s novými věcmi, aby to návštěvníkům připadalo stále zajímavé, aby se u nás cítili pěkně, a pořád měli co objevovat a obdivovat. Prostě se budeme snažit, aby byl DollsLand čím dál tím lepší, a zůstane-li i nadále takový zájem, tak i mnohonásobně větší. :-)

To určitě bude muset být! :-) Na internetu se každý měsíc objeví několik nových Monsterek, rozrůstají se bleskovou rychlostí...

Pan Milan: A navíc je k nim, samozřejmě, i spousta doplňků, nábytku… Všechno to máme, ale zatím se to do Galerie nevešlo. Nyní plánujeme, jak to do expozice postupně přidávat. Brzy trochu oživíme místnost s MH, vyšperkujeme ji, aby zase vypadala o poznání líp. :-) K tomu opět vítáme již zmiňovanou zpětnou vazbu od fanoušků, kde všude by třeba naši MH výstavu chtěli, jestli by si ji přáli vidět i na Moravě nebo někde jinde v Čechách atp. Možná nebudeme jenom v Praze. Uvidíme… :-) Zatím jsme šťastní, že lidé mají v nás důvěru a jsou ochotní přijet se k nám podívat třeba i z větší dálky. Děkujeme moc, všechny srdečně zveme a těšíme se na návštěvu!!

Já vám oběma také velice děkuji za příjemný rozhovor. A přeji mnoho nových úspěchů a radosti!

------------------------------------------------
(Pozn.: Do rozhovoru jsem zařadila i některé otázky od fanoušků z mého blogu. Tímto jim také děkuji za jejich příspěvky, podporu a zájem!)

Zpracovala: Nicole Monster


ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ!!!! Pokud někdo zkopíruje beze zdroje, nahlašuji.

Budu ráda za každý váš hezký komentář :-)

KONEC :-) Aneb Happy End! :3

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Tref tečku a uvidíš kolik lidí už se trefilo :DD

.

Komentáře

1 ebb ebb | 30. března 2014 v 21:49 | Reagovat

super rozhovor :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama